Wierzę, że projektowanie graficzne jest prawdziwą sztuką i wymaga nie tylko umiejętności technicznych, ale również zmysłu artystycznego.

Kim jestem?

Nazywam się Martyna Dobosz i od kilkunastu lat działam jako freelancer. Specjalizuję się w projektowaniu graficznym, a także w tworzeniu i pozycjonowaniu nowoczesnych stron oraz sklepów internetowych. 

Wiedzę o projektowaniu i programowaniu stron www zdobyłam podczas studiów z projektowania graficznego ze specjalizacją Web Design. Nieustannie poszerzam swoje kompetencje. Każdego roku uczestniczę w kursach organizowanych przez Google oraz specjalistycznych warsztatach dla UI/UX designerów. Śledzę najnowsze trendy w projektowaniu webowym, rozwoju firm i pozycjonowaniu. W wolnym czasie poszerzam horyzonty w grafice 3D.

Zanim zdecydowałam się zacząć działać jako wolny strzelec, pracowałam w agencjach reklamowych, gdzie zajmowałem się grafiką komputerową i projektowaniem reklam do druku (DTP).

Moje prace są nowoczesne, minimalistyczne i niepowtarzalne. Jako prawdziwa rzemieślniczka, tworzę projekty graficzne od A do Z, posiłkując się zdobytą wiedzą, umiejętnościami, wieloletnim doświadczeniem i twórczą intuicją.

Jaki jest mój styl?

W projektowaniu graficznym stosuję proste, minimalistyczne i przemyślane koncepcje. Moja twórczość ma każdorazowo indywidualny wydźwięk. Jednocześnie staram się, by w obrębie jednego projektu królowała spójność, która daje poczucie estetycznej harmonii.

Szczególną uwagę zwracam na kompozycję i styl, które muszą być zgodne z potrzebami Klienta oraz oczekiwaniami jego grupy docelowej. Dbam o każdy, nawet najmniejszy szczegół – od typografii, przez kolor, układ, a nawet fakturę – w zależności od powierzonego mi projektu.

Tworzę marki od podstaw. Nie działam na gotowych szablonach, nie chodzę utartymi ścieżkami. Potrafię zaprojektować, stworzyć i wypozycjonować strony oraz sklepy internetowe. Reklamy do druku nie mają przede mną tajemnic – niezależnie od tego, czy efektem finalnym ma być wizytówka, folder, katalog, baner czy opakowanie produktu.

W codziennej pracy szczególnie cenię sobie twórcze wyzwania. Analizuję z Klientami ich pragnienia i dopasowuję do nich najlepsze rozwiązania. Każdy postawiony przede mną cel traktuję, jak prawdziwą przygodę, której oddaję się bez reszty.

Jak działam?

Współpraca ze mną przebiega etapowo, opierając się przede wszystkim na pogłębionych rozmowach z Klientem. Dzięki temu możliwe jest dotarcie do momentu, w którym nasze cele są spójne.

Po rozmowie wstępnej Klient wypełnia brief, gdzie przedstawia swoją wizję, pragnienia i stylistykę, w jakiej gustuje. Na tej podstawie zaczynam poszukiwać inspiracji, które stają się punktem wyjścia do stworzenia koncepcji kreatywnej. Następnie zaczynam pracę nad wstępnym projektem. Konsultuję go z Klientem i – jeśli jest taka potrzeba – ulepszam, uwzględniając uwagi. Pracę uważam za zakończoną w momencie, gdy następuje pełna akceptacja projektu.

Zarówno do pracy indywidualnej, jak i zespołowej podchodzę z takim samym zaangażowaniem i twórczą ekscytacją. Z przyjemnością pomagam mniejszym i większym markom, agencjom oraz freelancerom.

Dla kogo pracuję?

Pracuję dla korporacji, średnich i małych przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. Ważna jest dla mnie nie wielkość biznesu, ale otwartość na niesztampowe rozwiązania, gotowość do podejmowania odważnych decyzji i wzajemne zaufanie.

W codziennej pracy nie ograniczają mnie żadne ramy czasowe. Dzięki temu w dowolnym momencie jestem w stanie nawiązać współpracę również z innymi freelancerami, a także agencjami. Zarówno w pracy indywidualnej, jak i w pracy grupowej daję z siebie wszystko.